Dla kogo wnętrza w stylu loft?

Początki stylu loftowego sięgają lat 50. XX wieku. W czasach kryzysu w Stanach Zjednoczonych zaczęto wynajmować stare, opuszczone fabryki, warsztaty oraz obiekty przemysłowe, a głównymi zainteresowanymi stali się ówcześni artyści. Dzisiaj, loftowe mieszkania przyciągają przede wszystkim ludzi młodych. Charakterystyczne, surowe minimalistyczne wnętrza nie tylko świetnie wpasowują się w najnowsze trendy, ale również stanowią wyrazistą, klimatyczną przestrzeń, która pobudza do działania. Co zatem wyróżnia styl industrialny i komu w szczególności jest on dedykowany?

Cechy stylu loftowego

Unikatowy charakter stylu loftowego tworzy w pierwszej kolejności przestrzeń. Duża, otwarta, dobrze doświetlona, najczęściej z wysokim sufitem. W industrialnych mieszkaniach rezygnuje się z podziałów na pokoje, ścianek działowych oraz innych sposobów osłaniania wnętrz. Wyjątek stanowi łazienka, z kolei sypialnię bardzo często umieszcza się na antresoli lub poddaszu.

Loft to także naturalne materiały. Decydując się na tę stylistykę, nie możemy zapomnieć o cegle, drewnie, betonie, metalu, stali oraz szkle. Spośród kolorów, dominującą rolę należy przypisać barwom stonowanym: szarości, bieli, czerni i brązu. Styl loftowy lubi również wyraziste akcenty, takie jak turkus, pomarańcz lub czerwień, pod warunkiem zastosowania ich w odpowiednim umiarze.

Urządzając mieszkanie w stylu industrialnym, zadbajmy o jego oświetlenie, zarówno sztuczne, jak i naturalne. Nie zasłaniajmy dużych okien zasłonami lub firankami. W ostateczności możemy zdecydować się na wewnętrzne lub zewnętrze rolety. W surowych wnętrzach rewelacyjnie zaprezentują się lampy o geometrycznych metalowych kloszach, proste wiszące żarówki oraz modele z betonową lub stalową osłoną.

Pamiętajmy, że nie jest to także wystrój dekoracyjny i ozdobny. Nie ma tu miejsca na przepych, przytłaczającą ilość dodatków i mebli. Miłośnicy loftów to  minimaliści, osoby lubiące nowoczesne, funkcjonalne wnętrza. Najwięcej inspiracji w tym zakresie znajdziemy w sklepie internetowym z meblami, gdzie poza wyposażeniem, czekają na nas gotowe, przykładowe aranżacje.

Meble w stylu loft

Meble loft charakteryzują się prostą, regularną linią oraz brakiem zdobień w postaci frezów lub dekoracyjnie profilowanych podstaw. Mimo oszczędnej formy wyróżnia je niebanalny, przykuwający uwagę design. Często spotkanym i uwielbianym zestawieniem jest połączenie drewna i metalu. Świetną industrialną propozycję stanowią meble do pokoju FLOW, składające się z funkcjonalnych i podstawowych brył. Zamiast ozdobnych komód i witryn możemy wybrać prosty, roboczy regał na książki i akcesoria, taki jak regał LORAS R2. Pozostając w duchu minimalizmu i funkcjonalności, warto zrezygnować z odrębnych stolików w kuchni, jadalni i części wypoczynkowej, na rzecz jednego prostego i dużego modelu, jakim jest stół HALLE 94.

Dla kogo wnętrza loft?

Ze względu na specyficzny- surowy, minimalistyczny i otwarty charakter industrialnych wnętrz, najczęściej decydują się na nie bezdzietne pary oraz single lub studenci. Przeznaczone do kupna lub wynajmu mieszkania znajdziemy w centrach wielkich miast, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zaaranżować tak swoje lokum w dowolnym miejscu.