Jak powiększyć małe wnętrza?

Chcąc powiększyć nasze wnętrza, nie musimy uciekać się do tak drastycznych środków, jak burzenie ścian lub zmiana ich usytuowania. Każdy, nawet najmniejszy pokój może sprawiać wrażenie większego, dzięki kilku prostym i sprawdzonym wizualnym trikom, które odrobinę oszukają nawet najsprawniejsze oczy! Co zrobić, aby wąskie, niewielkie lub ciasne pomieszczenia zyskały na przestronności?

Absolutna podstawa, czyli jasne ściany i meble

To “sztuczka” z pewnością znana każdemu z nas. Pamiętajmy jednak, że proste rozwiązania często okazują się najlepsze! Małe wnętrza łatwo powiększymy jasnym kolorem ścian, takim jak niezastąpiona biel, beż, szarość lub pastele. Możemy zdecydować się na jednolitą kolorystykę, jak i łączyć różne odcienie na poszczególnych ścianach.

Do jasnych ścian dobieramy jasne, lekkie i proste meble. Podobnie jak w pierwszym przypadku, tutaj również świetnym rozwiązaniem okaże się kolor biały, szary lub naturalne drewno. Jeśli chcemy dodatkowo podkreślić efekt przestronności, wybierzmy zestawy z frontami w połysku, takie jak nowoczesne meble TOLEDO lub meble z transparentnymi, lub szklanymi elementami. Unikajmy natomiast ciężkich, masywnych brył o bogatych wykończeniach, które przytłoczą nasze wnętrza. Doskonałym źródłem inspiracji jest internetowy sklep z meblami, w którym każdy znajdzie idealne dla siebie propozycje.

Lustra na ścianę

Lustro to niepozorny dodatek, pełniący wiele funkcji, w tym powiększającą! Na jakie modele warto zatem zwrócić uwagę?

Możemy wybierać spośród klasycznych luster na ścianę (lustro VERO 11), wolno stojących lub umieszczonych na przesuwanych drzwiach szafy w salonie, lub przedpokoju. Nasze wnętrze nie tylko stanie się jaśniejsze i większe, ale również bardziej przytulne i eleganckie.

Odkryte okna

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób nie jest w stanie zrezygnować z ukochanych eleganckich zasłon lub firanek. Jeśli natomiast mamy taką możliwość lub nie są one dla nas niezbędne, odsłonięte okna z pewnością wprowadzą do pomieszczeń więcej światła oraz nadadzą im lekkiego charakteru.

Wielofunkcyjne wyposażenie

W wizualnym powiększaniu pokojów pomagają zarówno optyczne triki, jak i przemyślane rozwiązania. Wybierajmy zatem wielofunkcyjne meble, takiej jak szafy przesuwane, stoliki kawowe z półeczką lub pufy z głębokimi skrytkami. Pozwolą nam one zaoszczędzić cenną przestrzeń oraz staną się wygodnym miejscem do przechowywania. W wielu przypadkach warto postawić także na górną zabudowę w kuchni oraz pokoju. Pamiętajmy również, że w małych wnętrzach mniej znaczy więcej- decydujmy się tylko na niezbędne i funkcjonale bryły. Praktyczne wyposażenie w atrakcyjnych cenach oferuje oczywiście internetowy sklep z meblami.

Jednolita podłoga

Niewielkie powierzchnie ulegną poszerzeniu i wydłużeniu, jeśli zdecydujemy się na taką samą podłogę we wszystkich pomieszczeniach. Wyjątek może stanowić tu łazienka lub kuchnia. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadamy otwarte pokoje. Różnorodne materiały i kolory mogą powodować efekt “odcięcia”, przez co nasze wnętrza zgubią swoją jedność, a granice między nimi staną się bardziej zauważalne.