Jak wykorzystać w swoim domu skrzynie meblowe?

Niektóre wyposażenie do domu daje nam wiele możliwości, nie tylko aranżacyjnych, ale również odnoszących się do zastosowania. Jednym z nich są znane już od wieków skrzynie, które mimo upływu czas wciąż znajdują swoje miejsce w wielu wnętrzach. W jaki sposób możemy je wykorzystać? Gdzie ustawić? Czy obecnie znajdziemy kufry, które wpasują się także we współczesną stylistykę? Na te, jak i wiele innych pytań odpowiemy w dzisiejszym artykule!

Drewniane skrzynie — jeden mebel, wiele możliwości

Drewniane skrzynie to wyposażenie znane nie od dziś. Mimo wielowiekowej historii nie są one obecnie powszechnie wykorzystywane w domach. Jeśli zatem zastanawiamy się nad oryginalnym akcentem do naszego wnętrza, warto rozważyć zakup stylowego, a zarazem niezwykle funkcjonalnego kufra! Najwięcej propozycji znajdziemy oczywiście w sklepie internetowym z meblami. Bez wątpienia nie pożałujemy tej decyzji. Dlaczego?

Skrzynia do przechowywania

Pakowne skrzynie to przede wszystkim znakomity dodatkowy mebel do przechowywania, który poza funkcją praktyczną, stanie się także ozdobą naszego pokoju.

Co możemy schować do środka?

-Pościele, pledy, koce oraz poszewki
-Torby i plecaki
-Ubrania sezonowe lub odzież, którą zakładamy jedynie sporadycznie (np. kombinezony narciarskie)
-Zabawki i książki
-Artykuły kuchenne
-Pozostałe przedmioty, które nie mieszczą się w komodach i szafkach

Skrzynia — ława czy stolik?

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania nie jest jedyną zaletą, jaka wiąże się z zakupem skrzyni. To ponadto mebel, który możemy wykorzystać jako ławę do siedzenia lub okazjonalny stoliczek na kubek z herbatą, lub talerz z przekąskami. Idealnym wyborem będzie w tym przypadku skrzynia MIX 08, pokryta miękkim obiciem na uchylanym wieku, zapewniającym komfort podczas siedzenia. Za ławę może posłużyć także skrzynia bez dodatkowego pokrycia, które łatwo zastąpimy poduszkami lub kocem. Podobne zastosowanie oferują obecnie również szafki na buty (m.in. szafka HYGA 02) z miękkim pufem.

Gdzie umieścić drewnianą skrzynię?

Kolejną zaletą skrzyni meblowych jest ich bardzo duża dowolność aranżacyjna. Możemy wstawić je do sypialni, pokoju dziecięcego/młodzieżowego, jak i salonu. Ponadto, skrzynia świetnie sprawdzi się w przedpokoju, a nawet w kuchni lub na balkonie. Jak widać, nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. W zależności od pomieszczenia, w jakim ją umieścimy, posłuży nam jako dodatkowa półeczka, stolik, czy też miejsce spoczynku. Obecnie producenci oferują nam kufry dostępne w wielu wariantach, zarówno bardzo stylowych i dekoracyjnych, takich jak ławka POPRAD, a także nowoczesnych, prostych i ponadczasowych.