Jakie krzesła wybrać do drewnianego stołu?

Drewniany stół w jadalni to jeden z ponadczasowych i niezastąpionych mebli, który nie straci na swojej popularności bez względu na aktualnie obowiązujące trendy. Niezwykle łatwo dopasujemy go do wnętrz urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Będzie ponadto prezentować się doskonale w pokoju skandynawskim, retro, czy industrialnym. Sam stół to jednak nie wszystko. Kompletną i spójną aranżację stworzy on tylko i wyłącznie z odpowiednimi krzesłami. I tu pojawia się zasadnicze pytanie – jakie krzesła pasują do drewnianego stołu?

Na wybór krzeseł do drewnianego stołu wpłynie przede wszystkim jego wybarwienie – czy będzie to stół jasny, ciemny, chłodny, a może ciepły? Ogromną rolę odegra także stylistyka naszego wnętrza. Inne krzesła będą pasować do jadalni skandynawskiej, a inne do urządzonej w surowym stylu loft.

Drewniany stół pokojowy w nowoczesnej aranżacji

Wnętrza nowoczesne cieszą się obecnie zdecydowanie największą popularnością. Mogą występować w różnorodnych odsłonach, jednakże elementy drewniane z całą pewnością nie są im obce. Nowoczesny stół drewniany będzie odznaczać się prostym designem oraz jasnym wybarwieniem o neutralnym odcieniu. Możemy dopasować do niego równie oszczędne w swojej formie krzesła, takie jak krzesło VERO 23, które polecamy wszystkim,  niebojącym się minimalistycznych aranżacji o nieco bardziej surowym charakterze.

Współczesna stylistyka nie zawsze powinna jednak kojarzyć się z ascetycznymi, pustymi przestrzeniami. Jeśli mamy koncepcję na bardziej twórczą i swobodniejszą kompozycję, możemy zdecydować się na dekoracyjne krzesła z tapicerowanym, pikowanym siedziskiem i oparciem. Kolorowa tkanina obiciowa wprowadzi do wnętrza świeży, wyrazisty akcent oraz stanie się oryginalnym elementem na tle mebli nowoczesnych.

Stół drewniany a stylistyka skandynawska

Najpopularniejszym wariantem mebli skandynawskich są drewniane bryły o zgrabnej i smukłej konstrukcji, podtrzymywane na skośnych nóżkach. Drewno standardowo występuje tu z bielą, dlatego też klasyczny, jasny stół drewniany oraz biało-drewniane krzesła będą wyborem bezpiecznym i uniwersalnym. Oczywiście nikt nie powiedział, że jest to jedyny i słuszny z dostępnych wariantów!

Jasne i przytulne przestrzenie skandynawskie prezentują się doskonale w towarzystwie pasteli. Możemy przemycić te barwy do środka właśnie w postaci krzeseł, a dokładniej tkaniny tapicerowanej, tak, jak w przypadku https://www.meblewersal.pl/7640-krzeslo-otto.html. Meble tapicerowane pokryte miękkim materiałem są również zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu niż klasyczne, surowe modele.

Jakie krzesła pasują do stołu drewnianego w industrialnej jadalni?

Krzesła loft, podobnie jak skandynawskie i nowoczesne również występują w kilku odsłonach. Jeśli zależy nam na zachowaniu spójnej aranżacji, naszą uwagę powinniśmy skoncentrować na prostych, designerskich modelach bazujących na geometrycznych kształtach. Pożądane będą tu krzesła na czarnym, metalowym stelażu takie jak krzesło SOLID w kolorze szaro/czarnym. Od razu dopasujemy je do każdego masywnego, prostokątnego stołu z drewna, podtrzymywanego na takich samych podstawach.

krzeslo-solid

Popularnym rozwiązaniem w jadalni urządzonej w stylu loft są także surowe, proste ławy, zastępujące tradycyjne miejsca do siedzenia. Z drugiej jednak strony, tutaj również możemy pokusić się o modne krzesła tapicerowane w krzykliwym kolorze takim jak zieleń, czy żółć. Ich obecność wystarczy, aby ożywić naszą przestrzeń i nadać jej charakteru. Najwięcej propozycji znajdziesz w sklepie internetowym z meblami.

Klasyczna kompozycja: drewniany stół i krzesła

Drewniany stół to podstawowy mebel w niemalże każdym pokoju lub jadalni, urządzonych w klasycznym stylu. W odróżnieniu od wcześniejszych aranżacji tutaj może przybierać on bardziej fantazyjne formy, nadawane przez m.in. stylizowane nogi. Tradycyjny stół z drewna występuje w wielu wybarwieniach. Są to zarówno kolory jasne, naturalne, jak i ciemne takie jak wenge, z przewagą ciepłych odcieni. Jakie krzesła będą pasować do klasycznie urządzonych pomieszczeń? Do jednych z podstawowych modeli możemy zaliczyć https://www.meblewersal.pl/4394-krzeslo-kora-krz1.html.

 

Świeży i bardziej nowoczesny wystrój osiągniemy natomiast, wybierając eleganckie i luksusowe krzesło ASTRO z wysokim oparciem i podłokietnikami.  Znajdziesz je w tutaj.