Jakie krzesło do biurka wybrać?

Wybór krzesła do biurka może być zadaniem prostym, jak i nieco trudniejszym. Wiele zależy tutaj od naszych indywidualnych potrzeb, czynności, jakie wykonujemy przy biurku oraz czasu, jaki z reguły przy nim spędzamy. Przykładowo, profesjonalni gracze od razu i bez chwili zawahania się sięgną po ultra wygodne i profesjonalne fotele gamingowe. A co z resztą? Jakie mamy dzisiaj możliwości? Czym kierować się podczas zakupu fotela biurowego?

Wybieramy fotel biurowy – najważniejsze cechy dobrego krzesła

Wysokość

Bardzo dużym udogodnieniem w fotelach biurowych jest możliwość regulacji wysokości, co pozwala dopasować ustawienie krzesła do naszego wzrostu. Umożliwi nam to m.in. fotel obrotowy Q-022. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy kupujemy fotel dla dziecka będącego w fazie wzrostu. W każdym jednak przypadku, bez względu na to, czy mowa o  krześle, z którego korzystać będą dzieci, młodzież, czy dorośli – jego wysokość powinna być dobrana w taki sposób, aby nogi pozostawały zgięte pod kątem 90 stopni oraz pewnie dotykały podłoża. Pamiętajmy, że zbyt nisko lub zbyt wysoko ustawione siedzisko może powodować nieodpowiedni rozkład ciężaru ciała.

 

Siedzisko

Wybierając siedzisko, powinniśmy kierować się jego wygodą, miękkością oraz… głębokością. W zbyt głębokim siedzisku najpewniej trudniej będzie nam zachować prawidłową postawę ciała, co przy wielogodzinnej pracy w takim ułożeniu może powodować boleści i problemy ze zdrowiem.

Oparcie

Wygodne oparcia to oparcia regulowane, które dopasowują się do naszego kręgosłupa oraz podtrzymują go na całej wysokości. Warto zwrócić również uwagę na sposób zaprojektowania części lędźwiowej – profesjonalne fotele mają w tym miejscu dodatkową wypukłość, aby zapewnić użytkownikowi jeszcze większy komfort. Zagwarantuje nam go również wyprofilowany zagłówek, stanowiący podparcie dla szyi i głowy. Rodzaj oparcia oraz obecność zagłówka będą ważnymi cechami dla osób, których praca polega w większości na rozmowach telefonicznych. Duży wybór tego typu krzeseł oferuje sklep internetowy z meblami.

Podłokietniki

Kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na obecność wygodnych podłokietników? Podłokietniki będą odgrywać dużą rolę dla osób, które przy komputerze spędzają z reguły czas na grach, zabawie, a także pisaniu. Podłokietniki są tak naprawdę elementem, który znajdziemy w większości krzeseł biurowych. Jeśli jednak zależy nam na szczególnej wygodzie, wybierzmy modele, które zapewniają możliwość ich regulacji, np. https://www.meblewersal.pl/7868-fotel-obrotowy-q-024.html.

Wentylacja

Jeśli mamy tendencję do pocenia się lub często robi się nam gorąco, powinniśmy zainteresować się fotelami z przewiewną siateczką na oparciu, tak jak na przykładzie https://www.meblewersal.pl/7881-fotel-obrotowy-q-345.html. Dzięki temu zwiększymy swój komfort i swobodę podczas pracy, a przy tym nie będziemy musieli wstydzić się mokrych plam na koszuli lub bluzce. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się latem, w nieklimatyzowanych pomieszczeniach.

Krzesło z kółkami, bez czy na płozach?

Czy fotel biurowy musi mieć kółka? Czy może mamy w tym zakresie jakieś inne możliwości? Wszystko znowu zależy – od wielu czynników!

Fotel na kółkach

Jeśli nasze miejsce pracy jest stosunkowo duże i wymaga od nas częstych ruchów, np. po dokumenty, do szafek, drukarki itp., krzesło z kółkami będzie w tym przypadku trafionym pomysłem. Zwróćmy oczywiście uwagę na materiał, z jakiego je wykonano – przy zmianach położenia niektóre z nich mogą niszczyć podłogę i powodować zarysowania.

Fotel biurowy bez kółek

Coraz to częściej, przechadzając się po biurach lub przeglądając inspiracje aranżacyjne, natkniemy się na połączenie: biurko + fotel bez kółek. Jest to najczęściej wygodne, eleganckie i stylowe krzesło tapicerowane, które mogłoby znaleźć się także w naszym salonie, sypialni, czy jadalni. Są one dostępne tutaj.

Kiedy warto wybrać taki model? W związku z tym, że takie fotele nie mają z reguły funkcji regulacji wysokości, czy kąta nachylenia oparcia, sprawdzą się u osób, które nie przesiadują przy biurku i komputerze przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie.

Fotel na płozach

Sporą popularnością cieszą się także efektowne i ciekawie prezentujące się krzesła na płozach. Bez obaw, niech nie zmyli nas ich konstrukcja – są to krzesła bardzo wygodne i stabilne. Jeśli chcemy przełamać wystrój naszego biura, krzesła na płozach świetnie nadadzą się do tego zadania.