Kanapa, sofa, a może narożnik pokojowy- co wybrać do salonu?

Chyba nikt z nas nie potrafi wyobrazić sobie salonu bez zajmującego centralne miejsce zestawu wypoczynkowego. O ile w przypadku pokojów dziennych o większych rozmiarach jego wybór nie stanowi większego problemu, o tyle w mniejszych pomieszczeniach często stajemy przed poważnym dylematem. Kanapa, sofa, a może narożnik pokojowy? Które z tych rozwiązań okaże się odpowiednie do naszego salonu oraz indywidualnych potrzeb? Bogaty asortyment sklepów internetowych z meblami zdecydowanie nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji!

Sofa czy kanapa?

Sofa i kanapa to często stosowane zamienniki. Czy jednak są to meble tożsame?

Różnic możemy doszukiwać się m.in. w ich pochodzeniu, kształcie oraz funkcji. Sofa wywodzi się z kultury tureckiej, gdzie w klasycznym wydaniu wyróżniała się owalnym oparciem oraz niskim zawieszeniem. Nazwa kanapa pochodzi natomiast od włoskiego słowa “cassapanca”, oznaczającego znamienną dla tego kraju skrzynię. Obecnie znane nam kanapy są wykonane w konstrukcji szkieletowej oraz wyposażone w oparcie sięgające do połowy pleców lub szyi. To, co odróżnia ten mebel od sofy to bardzo często spotykany system rozkładania z funkcją spania oraz dodatkowy pojemnik.

Zarówno sofa, jak i kanapa świetnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Ich zgrabna forma pozwala bowiem dopasować je do dowolnych, nawet problematycznych powierzchni. Tego rodzaju meble tapicerowane możemy dosunąć do ściany, jak i umieścić na środku pomieszczenia, oddzielając przykładowo część jadalną od gościnno-wypoczynkowej. Jeśli jesteśmy miłośnikami klasycznych rozwiązań, idealnym modelem będzie jasna sofa HUGO 3F. Z kolei dla entuzjastów nietuzinkowych aranżacji polecamy elegancką sofę HENRY 3 w jednym z jaskrawych odcieni tkanin obiciowych. Uzupełniając je o wygodny fotel lub pufę stworzymy przytulny i funkcjonalny kącik wypoczynkowy.

Poszukując zestawu wypoczynkowego do małych mieszkań, takich jak jednopokojowe kawalerki, nasz wybór powinien paść na kanapę z funkcją spania. Model, taki jak kanapa LENA w ciągu dnia posłuży nam jako reprezentatywny mebel do krótkiego wypoczynku i przyjmowania gości, nocą natomiast zamieni się w wygodne łóżko.

Narożnik pokojowy do salonu

Kiedy powinniśmy rozważyć zakup narożnika pokojowego? Tego typu rozwiązanie jest dedykowane dużym salonom, w których możemy pozwolić sobie na pełną dowolność w zakresie wyposażenia i jego ustawienia. Odwiedzając sklep internetowy z meblami, z pewnością znajdziemy mnóstwo różnorodnych propozycji, które wpasują się nie tylko w nasze gusta, ale i potrzeby. Narożniki pokojowe, takie jak narożnik BAZALT 3 gwarantują najwyższy komfort wypoczynku zarówno w pozycji siedzącej, leżącej, jak i pół-leżącej. Co więcej, ich pokaźne wymiary pozwalają w tym samym czasie odpoczywać całej rodzinie, a także wygodnie ugościć naszych bliskich i przyjaciół. W niezwykle przestronnych, otwartych pokojach dziennych możemy ponadto wybrany narożnik uzupełnić o niewielką dwuosobową kanapę lub fotel. W ten sposób stworzymy wyjątkową strefę relaksu!