Perfekcyjny mebel wypoczynkowy dopasowany do Twoich potrzeb

Osoby, które przynajmniej raz w swoim życiu wybierały już mebel wypoczynkowy, wiedzą, że nie jest to zadanie łatwe. Pod uwagę trzeba wziąć tyle różnych czynników – przestrzeń, jaką dysponujemy, rodzaj tapicerki i jej kolor, wypełnienie, a także mnóstwo dodatkowych funkcji. Oczywiście musimy rozstrzygnąć także, jaką formę preferujemy. Czy w naszym salonie ma stanąć narożnik, sofa, a może wersalka? Dzisiaj pomożemy wszystkim niezdecydowanym w podjęciu tej trudnej decyzji  oraz zakupie mebla wypoczynkowego w pełni dostosowanego do ich potrzeb!

Dla kogo mebel wypoczynkowy z funkcją spania?

W sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym z meblami znajdziemy modele wyposażone w funkcję spania lub pozbawione takiego udogodnienia.

Na narożnik, kanapę bądź sofę z funkcją spania powinny zdecydować się osoby, które:

-Często przyjmują gości lub mają rodzinę zamieszkującą w odległych miejscowościach

-Wykorzystują swój pokój dzienny również jako sypialnię

-Lubią funkcjonalne i wygodne rozwiązania oraz komfortowy wypoczynek w ciągu dnia np. przed telewizorem

Meble tapicerowane z funkcją spania mogą posiadać ponadto pojemniki na pościel. Dzięki temu poduszki, koce i kołdry będą zawsze pod ręką, w łatwym dostępie.

Na to, czy zdecydujemy się na narożnik, sofę lub kanapę wpłyną natomiast nie tylko nasze osobiste preferencje, ale także wielkość pokoju oraz przestrzeń, jaką faktycznie możemy przeznaczyć na ten mebel. Jedną z modnych i nowoczesnych propozycji do spania codziennego stanowi kanapa AGRA. Poza funkcją spania typu „puma” kanapa ta ma również szereg dodatkowych funkcjonalności: unoszone poduchy oraz możliwość opcjonalnego zastosowania wałków lub bok pojemnika.

Mebel wypoczynkowy dla osób stawiających wygodę na pierwszym miejscu

Osoby, dla których komfort wypoczynku odgrywa pierwszorzędną rolę, podczas poszukiwania perfekcyjnego mebla tapicerowanego, powinny zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia siedziska i oparcia. Wysokiej jakości materiały, jakie producent wykorzystał do wypełnienia, zagwarantują nam wygodę podczas użytkowania nie tylko krótko po zakupie, ale również po dłuższym upływie czasu i przy intensywnym eksploatowaniu.

Do wypełnienia mebli wypoczynkowych wykorzystuje się pianki oraz sprężyny.

Wśród pianek możemy wyróżnić:

-Piankę poliuretanową typu T (pianka standardowa, najczęściej stosowana)

-Piankę poliuretanową wysoko elastyczną (pianka o niejednorodnej budowie oraz porowatej strukturze, jest bardziej odporna na odkształcenia)

-Granulat (pianka rozdrobniona, wykorzystywana jako materiał zabezpieczający lub wypełniający)

Samo wypełnienie siedziska narożnika lub kanapy pianką nie jest jednak wystarczające. Jeśli zależy nam na jak najlepszym komforcie wypoczynku oraz dużej trwałości mebla, powinien on posiadać także sprężyny – bonell lub faliste. Są to elementy wpływające na jakość użytkowania w ciągu dnia, jak i w nocy.

Co jeszcze gwarantuje doskonałą wygodę podczas codziennego korzystania z mebli wypoczynkowych? Są to również dodatkowe udogodnienia, w jakie mogą zostać one wyposażone. Do najpopularniejszych z nich zalicza się regulowane zagłówki, dodatkowe poduchy lędźwiowe, podłokietniki, a nawet wysuwane i unoszone podnóżki. Propozycje takiego wyposażenia do salonu znajdziemy tutaj.

Klasyczne, czy modułowe?

Wśród zestawów wypoczynkowych spotkamy się również z wariantami klasycznymi, jak i modułowymi. W przypadku mebli wypoczynkowych modułowych to my decydujemy o ich ostatecznym kształcie i charakterze. Są to specjalne kolekcje, składające się z wielu segmentów (modułów), które możemy łączyć ze sobą w rozmaitych kombinacjach. Idealnym przykładem takiego kompletu jest kolekcja ASPEN https://www.meblewersal.pl/627-kolekcja-aspen.

To idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują spersonalizowanych rozwiązań, dopasowanych do swoich potrzeb lub specyficznych warunków pomieszczenia. Dzięki meblom modułowym otrzymamy zestaw wypoczynkowy naszych marzeń, którego nie będzie mieć nikt inny.

Meble modułowe mogą mieć również wiele dodatkowych funkcji takich jak półki, stoliczki, schowki, czy miejsca na kubki.

Rodzaj tkaniny tapicerskiej

O funkcjonalności naszego mebla wypoczynkowego zadecyduje ponadto rodzaj pokrywającej go tkaniny tapicerskiej. Rodziny z dziećmi mogą wybierać z bogatej gamy tkanin plamoodpornych i wodoodpornych. Właścicielom zwierząt rekomendujemy natomiast materiały łatwe w czyszczeniu z sierści, o gęstym, mocnym splocie oraz wysokiej odporności na zaciągnięcia i zadrapania powodowane przez zwierzęce pazury. Są to m.in. floki oraz welwety. Wiele z nich posiada specjalne oznaczenia, występujące pod nazwą PETPROOF.