Jak zaaranżować ścianę z telewizorem?

Ściana z telewizorem coraz częściej staje się głównym ozdobnikiem pokoju dziennego oraz miejscem, które przykuwa uwagę nie tylko ze względu na wyświetlany na ekranie film. W jaki sposób możemy zaaranżować naszą przestrzeń wokoło telewizora, aby jak najlepiej wydobyć walory wnętrza?

Ściana z telewizorem to jeden z elementów naszego salonu, który może się wyróżniać. Starajmy się jednak zachować spójność stylistyczną i harmonię z pozostałą częścią tego wnętrza. Unikajmy przy tym stosowania jaskrawych, soczystych kolorów, czy licznych wzorów i zdobień, które mogą męczyć wzrok oraz powodować problemy ze skupieniem podczas oglądania telewizji.

Ściana z telewizorem – wybieramy fakturę

Jeśli zdecydowaliśmy się na telewizor wiszący, zanim zamontujemy go na ścianie, musimy wybrać odpowiednie tło. Jakie możliwości zyskujemy w tym zakresie?

Farba w kontrastowym kolorze – zastosowanie farby w ciemniejszym odcieniu to najprostszy sposób na wyróżnienie naszej ściany. Jako tło świetnie sprawdzają się kolory takie jak grafit, butelkowa zieleń, granat, a nawet czerń.

Tapeta – tapeta w stylowym, a zarazem wyważonym wzorze doskonale zaprezentuje się zarówno we wnętrzach klasycznych, glamour, jak i nowoczesnych.

Cegiełka dekoracyjna – to jedna z chętniej i częściej wybieranych opcji, ponieważ gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne. W zależności od stylistyki pokoju możemy zdecydować się na cegiełkę w kolorze bieli, szarości, brązu lub pomarańczy.

Drewniane panele – wpływ drewna na wnętrza na pewno nie jest obcy żadnemu z nas. Wyłożona drewnianymi panelami ściana to wymarzone uzupełnienie nowoczesnych i skandynawskich przestrzeni. Stanowi również najprostszy sposób na to, aby ocieplić nasz salon i nadać mu urokliwego, eleganckiego charakteru.

Imitacja betonu – znakomitym uzupełnieniem mebli nowoczesnych oraz wystroju minimalistycznego są akcenty betonowe lub imitujące jego strukturę. Jeśli ściana, na której chcemy umieścić telewizor nie ma jednolitego charakteru, możemy pokusić się o rewelacyjne połączenie betonu z drewnem.

Co może znaleźć się na ścianie z telewizorem?

W pobliżu lub wokoło telewizora nie powinniśmy umieszczać dekoracji takich jak obrazy, plakaty, zdjęcia lub zegary. Oczywiście mogą one znaleźć się na tej samej ścianie, pod warunkiem, że będzie ona wystarczająco szeroka oraz odpowiednio podzielona. Wtedy też powyższe elementy dekoracyjne najlepiej zlokalizować w jej rogu lub w przestrzeni oddzielonej np. inną strukturą, lub kolorem.

Ściana z telewizorem to natomiast idealne miejsce na wiszące, zabudowane witryny i komody, biblioteczkę oraz ozdobne oświetlenie sufitowe. Również w tym przypadku pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości od ekranu. W nowoczesnych, przestronnych salonach nie jest ponadto rzadkością łączenie ściany kinowej ze zgrabnym kominkiem.

Szafka pod telewizor – obowiązkowy element każdego salonu

Bez względu na to, czy posiadamy telewizor wiszący, czy stojący, szafka RTV jest integralnym elementem każdego pokoju dziennego. To uzupełnienie aranżacji kącika kinowego, z którego nie zrezygnuje żaden kinoman! O wyborze tego mebla decyduje nie tylko wystrój naszego salonu, ale także wielkość samego telewizora oraz przestrzeń, jaką dysponujemy. Coraz to częściej możemy spotkać się z rozwiązaniem, gdzie szafka RTV rozciąga się niemalże na całą długość ściany. Do wyjątkowo długich modeli należy zaliczyć szafkę https://www.meblewersal.pl/2425-szafka-rtv-toledo-40.html, której szerokość wynosi aż 208 cm.

Podczas zakupu idealnej do naszego wnętrza szafki zwróćmy także uwagę na jej funkcjonalność, ilość przegród oraz sposób ich usytuowania. Ma to szczególne znaczenie, gdy już posiadamy sprzęt elektroniczny bądź też wiemy, że w przyszłości będziemy chcieli go rozbudować.

Rozmiar szafki powinien zostać ponadto dopasowany do wielkości telewizora, zwłaszcza w sytuacji, gdy wybraliśmy model stojący. Ogromny telewizor na maleńkiej szafce całkowicie zaburzy proporcje takiej aranżacji, a przy tym będzie wyglądał po prostu zabawnie. Z drugiej strony, niewielki ekran w połączeniu z dużym, przestronnym i ciężkim meblem również nie stworzy spójnej kompozycji.

Gdzie szukać szafek RTV do pokoju dziennego? Odwiedź sklep internetowy z meblami i sprawdź, czego potrzebujesz!