Pełne gracji meble na wysokich nóżkach

Meble na wysokich nóżkach czy bez? To z pozoru niewinne pytanie, nad którym wiele osób do pewnego czasu w ogóle się nie zastanawia. Najczęściej oceniamy meble całościowo, na podstawie ich wyglądu, formy, kolorystyki, czy dodatkowych funkcji. Nie ma co ukrywać – nóżki nie są najważniejszą cechą. Gdy poznamy jednak ich liczne zalety, błyskawicznie zmienimy nasze zdanie! Dlaczego i kiedy warto zdecydować się w takim razie na meble na wysokich nogach?

Meble na wysokich nóżkach w aranżacji wnętrz

Meble na wysokich nóżkach od lat konkurują z masywnym wyposażeniem pozbawionym dodatkowych podpórek. Nadal nie są wprawdzie tak popularne, jednak osoby, które wybiorą je raz, z reguły nie chcą już żadnych innych! Meble na wysokich nóżkach to przede wszystkim meble do salonu na wysokich nóżkach. Spotkamy je również w sypialni, pokoju dziecka, biurze, a nawet kuchni, z czego wielu nie zdaje sobie sprawy!

Największą różnorodność produktów oferują kolekcje mebli salonowych, w szczególności te, dostępne w sklepie internetowym z meblami. To m.in. kolekcja PORTO, w której znajdziemy komody, witryny, regały, szafki RTV i nocne, szafy – wszystkie na wysokich nogach. Na podstawie tych przykładów możemy zobaczyć, że meble na wysokich nóżkach są charakterystyczne przede wszystkim dla stylu skandynawskiego i jego różnych odmian, a także stylu nowoczesnego. Mogą pojawić się również we wnętrzach boho, rustykalnych, vintage, glamour.

Drewniane, nowoczesne meble PORTO na wysokich nóżkach.

Spośród wszystkich mebli na wysokich nóżkach na szczególną uwagę zasługują jedne – meble tapicerowane na wysokich nóżkach, które w wyjątkowy sposób zdobyły nasze serca. To nie tylko niesamowicie popularne sofy, takie jak sofa HENRY 3 i towarzyszące im fotele, ale i obszerne, rozłożyste narożniki pokojowe. Dzięki wysokim podpórkom nabierają one zupełnie nowego charakteru!

Żółta sofa HENRY 3 z pikowaniami.

Meble na wysokich nóżkach – rozwiązanie o wielu zaletach

Zastanawiając się nad meblami na wysokich nóżkach lub bez, miejmy świadomość, że wysokie podpórki wpływają nie tylko na kwestie estetyczne, ale i funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Znając liczne zalety mebli na wysokich nóżkach, szybko staną się one naszym numerem jeden! Dlaczego więc warto wybrać meble na wysokich nogach? Kiedy i w jakich sytuacjach sprawdzą się one najbardziej?

Meble na wysokich nóżkach nadają lekkości aranżacji

Nadawanie lekkości i gracji nie tylko samej bryle, ale i jednocześnie całej aranżacji to jedna z podstawowych i najważniejszych funkcji mebli na wysokich nóżkach. Stanowią one ciekawą, doskonałą alternatywę dla wyglądających masywnie i ciężko brył, mogących dodatkowo pomniejszać dostępną przestrzeń.

Meble na wysokich nóżkach optycznie powiększają przestrzeń

Meble na wysokich nóżkach dzięki temu, że odkrywają przestrzeń pomiędzy bryłą a podłogą, mają również zdolność do wizualnego powiększania dostępnej przestrzeni! Będą dlatego wspaniałym wyborem do niewielkich pokojów – salonów, sypialni, czy pokojów dziecięcych. Dzięki nim wnętrze nie zostanie przytłoczone masywnym, topornym wyposażeniem, które tylko niepotrzebnie odebrałoby mu lekkości. Aby spotęgować ten efekt, wybierzmy meble na wysokich nóżkach wybarwione w jasnych kolorach. Świetnym przykładem jest kolekcja NORDI – białe meble na wysokich nóżkach wykończone na wysoki połysk.

Białe beble NORDI w skandynawskim designie na drewnianych nóżkach.

Meble na wysokich nóżkach pozwalają na wygodne i łatwe sprzątanie

Mówiąc o wysokich nóżkach, nie sposób pominąć właśnie tej zalety – łatwego, bezproblemowego sprzątania. Dzięki dużej przestrzeni, jaka tworzy się między podłogą a meblem, możemy swobodnie dotrzeć tam odkurzaczem, mopem, czy ścierką. W ten sposób nasze mieszkanie o każdej porze będzie lśnić! Brak wąskich i niedostępnych szczelin, w których mógłby gromadzić się kurz, jest szczególnie ważny dla wszystkich alergików. Właśnie z tego względu zwracajmy uwagę na odpowiednią wysokość nóżek. Na rynku znajdziemy także bryły na niższych podwyższeniach, które w praktyce okazują się bardziej kłopotliwe w użytkowaniu. Z jednej strony sprzyjają osadzaniu się brudu, a z drugiej uniemożliwiają swobodny dostęp w wąską szczelinę mopa, czy ścierki.

Meble na wysokich nóżkach zwiększają efektywność ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie w nowym budownictwie. Wiele osób nie zastanawia się jednak, jaką rolę odgrywają w takim przypadku meble. Wyposażenie na wysokich nóżkach dzięki temu, że nie dotyka podłogi, zapewnia płynną i nieustającą cyrkulację powietrza. Możemy zatem faktycznie cieszyć się ciepłem bijącym od podłogi i efektywnie ogrzewać w ten sposób dom!

Meble na wysokich nóżkach oferują funkcję spania

Można spotkać się z przekonaniem, że meble tapicerowane na wysokich nóżkach wykluczają funkcję spania. Nic bardziej mylnego! A za przykład niech posłuży narożnik CALABRIA z funkcją spania typu DL. Model ten posiada nawet pojemnik na pościel! Jeśli więc zależy nam na meblu wypoczynkowym, który w porze nocnej będzie zamieniał się w obszerne łóżko, nasza uwaga od tej pory może skoncentrować się również na meblach tapicerowanych na wysokich nogach!

Pastelowy narożnik CALABRIA na wysokich nóżkach.