Aranżacje z wykorzystaniem drewna w domu

Drewno jest jednym z tych materiałów, z którym spotkamy się w każdym domu. Jego wyjątkowy, ciepły charakter, ogromna uniwersalność i ponadczasowość sprawiają, że idealnie dopełnia każdą stylistykę. Drewno nie jest zatem domeną tylko i wyłącznie jednego nurtu. Znajdziemy je we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, skandynawskich, prowansalskich, jak i wielu innych. W jaki sposób możemy wykorzystać ten surowiec we własnym domu, aby jak najlepiej wydobyć jego piękno?

Drewniane podłogi i schody

Jednym z głównych sposobów na przemycenie do swojego domu drewnianych akcentów są oczywiście podłogi i schody. Powierzchnie wykonane z naturalnego drewna nie bez powodu utożsamiane są z synonimem luksusu i elegancji. Inwestując w wysokojakościowe surowce, zyskujemy pewność, że będą one służyć nie tylko nam, ale i przyszłym pokoleniom. W zależności od upodobań i potrzeb możemy wybierać pomiędzy różnorodnymi rodzajami drewna oraz sposobami jego wykończenia i zabezpieczenia. Inny gatunek sprawdzi się w często użytkowanym i wielozadaniowym salonie, inny natomiast w domowym biurze. Decydując się na naturalne, prawdziwe drewno, powinniśmy jednak nastawić się na adekwatną do jakości cenę. Tańszą alternatywę stanowią panele z fakturą imitującą drewno. Będą one dobrym wyborem m.in. do wykończenia mieszkania, w którym wiemy, że nie zostaniemy na stałe.

Drewniane meble do domu

Kolejną, równie popularną formę wprowadzenia drewna do domu stanowią meble. Drewno to surowiec, który dopełni wystrój każdego pomieszczenia. Zarówno kuchni, salonu, sypialni, biura, jak i przedpokoju. Mogą być to całe, gotowe zestawy meblowe lub pojedyncze elementy w postaci blatów, stołów, półek lub regałów. Najwięcej propozycji w zakresie wyposażenia oferuje sklep internetowy z meblami, w którym znajdziemy kolekcje inspirowane wieloma klimatami.

Jeśli nie jesteśmy jednogłośnie zdecydowani co do wystroju, który miałby dominować w naszym pokoju, doskonałym wyborem będzie kolekcja ARTIS https://www.meblewersal.pl/796-meble-do-pokoju-artis, oferująca bogaty wybór elementów. Serię wyróżnia ciekawy, uniwersalny design, dzięki któremu w zależności od zastosowanych kolorów i dekoracyjnych ozdób, urządzimy nasz salon i jadalnię nowocześnie lub bardziej klasycznie.

Drewno na ścianach

Gdzie jeszcze możemy wykorzystać drewno? Chętnie wybieranym rozwiązaniem jest użycie go jako pokrycie ścian. Chodzi tu oczywiście o jedną, płaską powierzchnię, a nie całe pomieszczenie. Zastosowanie drewna w nadmiarze nie doprowadzi bowiem do uzyskania pożądanego efektu. Ściana pokryta drewnem nada naszemu wnętrzu oryginalnego, a zarazem przytulnego charakteru. Taka aranżacja będzie znakomicie prezentować się w przestronnym przedpokoju, salonie bądź w sypialni, na ścianie za łóżkiem. Alternatywę dla ściany w drewnie w ostatnim przypadku może stanowić także łóżko skrzyniowe z podwyższanym, drewnianym zagłówkiem, takie jak łóżko XELO https://www.meblewersal.pl/1787-lozko-xelo.html. Model posiada w komplecie integralne szafki nocne w kolorze dębu złoty craft połączonego z bielą.