Meble w jasnym drewnie – z czym je łączyć? Do jakich aranżacji pasują?

Drewno to jeden z tych surowców, którego obecność we wnętrzach wpływa na klimat i charakter całej aranżacji. Szczególnie dużą popularnością cieszy się dzisiaj jego jasny odcień, dający w tym zakresie ogromne możliwości. Zobaczmy, z czym możemy łączyć meble w jasnym drewnie i do jakich wystrojów będą one pasować!

Niektórzy nie wyobrażają sobie swojej życiowej przestrzeni bez drewnianych akcentów, stosowanych we wnętrzach w mniejszej bądź większej ilości. Jeśli nie możemy jednak pozwolić sobie na meble i wykończenia z prawdziwego, naturalnego drewna, z pomocą przychodzi nam obecnie wiele tańszych alternatyw. Na rynku znajdziemy mnóstwo elementów wyposażenia pokrytych drewnopodobną okleiną. Wykorzystuje się ją do produkcji nie tylko do mebli, ale również blatów kuchennych, drzwi, listew, czy paneli podłogowych. W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań warto odwiedzić sklep internetowy z meblami.

Jasne drewno w aranżacji wnętrz

Jasny odcień drewna, podobnie jak wszystkie jasne kolory, optycznie powiększa, uporządkowuje i harmonizuje wnętrza. Dba o spokojną, relaksującą atmosferę i przytulny wystrój. Jeśli szukamy umeblowania w jasnych odcieniach drewna, skoncentrujmy naszą uwagę na nazwach takich jak w szczególności:

Dąb sonoma

To wzór o bardzo naturalnej, delikatnej i jasnej barwie. Ma nieco chłodnawe zabarwienie, widocznie zarysowane usłojenie oraz wyraźną strukturę, nadającą mu nuty surowości. Jest niezwykle uniwersalnym odcieniem, który pasuje do licznych aranżacji. Będzie doskonałym wyborem przede wszystkim do wnętrz klasycznych i vintage, jednak spotkamy go również w przestrzeniach nowoczesnych. Możemy wykorzystać go w salonie, jadalni, kuchni, pokoju dziecka, biurze, czy sypialni. Miejmy jednak na względzie, że dąb sonoma występuje także w ciemniejszych i cieplejszych wybarwieniach, zbliżonych do brązu. Oba odcienie tego wzoru imitującego drewno zobaczymy w kolekcji https://www.meblewersal.pl/91-meble-castel-systemowe-do-salonu.

Santana jasna

Zbliżona do popularnego dębu sonoma. Okleinę określaną jako santana jasna wyróżnia bardzo jasne, łagodne wybarwienie z przebijającymi się ciepłymi tonami. Taki wzór jest znamienny w szczególności dla mebli o klasycznym charakterze, dedykowanych jadalni, pokoju dziennemu i sypialni. Przykład zestawu mebli w tym wybarwieniu znajdziemy tutaj.

Dąb artisan

W odróżnieniu od dębu sonoma dąb srtisan  cechuje się cieplejszym i nieco ciemniejszym wybarwieniem. Tutaj również dostrzeżemy klasyczną strukturę drewna z licznymi sękami i usłojeniem. Dąb aristan świetnie prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, jak i klasycznych, czy skandynawskich. Wygląda doskonale w połączeniu z grafitem oraz bielą – w takich duetach często wykorzystuje się go na meblach. Za przykład mogą posłużyć nam meble do sypialni ARCO.

meble do sypialni arco

Dąb wotan

Kolejny z cieplejszych wzorów, o wyraźnym usłojeniu i sękach. Swoim kolorem i strukturą jest trochę zbliżony do dębu artisan, jednakże w jego wybarwieniu nie występują tak wyraźne kontrasty. Dąb wotan jest wykorzystywany w szerokim zakresie w aranżacjach nowoczesnych, do których potrafi wprowadzić ciepły, klimatyczny nastrój. Poza jasną paletą barw, warto spróbować również jego połączenia z ciemnymi kolorami. Dąb wotan stworzy ciekawą, elegancką i wytworną aranżację na tle m.in. butelkowej zieleni, granatu, czy grafitu.

Dąb riviera

Cieszącym się dużą popularnością wzorem, utrzymanym w podobnym stylu co dąb artisan i dąb wotan, jest także dąb riviera, z którego wykonuje się wiele zestawów meblowych. Jego ciepłe, intensywne wybarwienie może stać się doskonałym sposobem na przełamanie surowej, chłodnej aranżacji. Jak każde drewno, doskonale wygląda on w towarzystwie szarości, bieli i grafitu. Jeśli jednak zależy nam na przytulnym wystroju, możemy połączyć go z beżami, khaki, oliwką lub pastelami.