Biurka z funkcjonalnościami

Biurko – niezbędny, najwygodniejszy mebel nie tylko do pracy w biurze, ale również w domu. Obecny w domowych gabinetach, salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych. Biurko towarzyszy nam od wczesnych lat dzieciństwa, przez wiek nastoletni, czasy studenckie, aż po dorosłość. Obecnie dostępne modele mają nam do zaoferowania wiele funkcjonalności, które mogą dodatkowo zwiększyć komfort naszej pracy. Pomiędzy jakimi biurkami możemy w takim razie dziś wybierać?

Konstrukcja biurka – biurko klasyczne czy narożne?

Zaczniemy od podstawowego podziału biurek na modele klasyczne, prostokątne i narożne. Pierwsze z nich są wyjątkowo uniwersalne. Pasują do każdej przestrzeni, a dostępność w różnych wymiarach pozwala dopasować je do każdego wnętrza. W sklepach znajdziemy modele o zaledwie 70 cm szerokości! Idealne w sytuacji, w której musimy zlokalizować kącik do pracy w salonie lub sypialni, jak i wszędzie tam, gdzie po prostu brakuje nam miejsca.

Biurka narożne, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na praktyczne i wygodne zagospodarowanie jednego z rogów w naszym pokoju. Świetnie sprawdzą się wtedy, gdy nie możemy pozwolić sobie na standardowe biurko, jednak nie chcemy jednocześnie rezygnować z przestronnego miejsca do pracy.

Biurka z dodatkowym miejscem do przechowywania

Jedną z podstawowych funkcjonalności biurek są dodatkowe, integralne wnęki, szuflady i szafki. Dzięki nim możemy przechowywać w zasięgu ręki wszystkie niezbędne akcesoria. Mogą być to dokumenty, artykuły papiernicze, książki, podręczniki, zeszyty. Takie biurka to tzw. must have w pokojach dziecięcych, a także u osób, które w trakcie pracy korzystają z licznych dokumentów i materiałów. Schowane w szufladzie biurka będą zawsze w wygodnym dostępie, bez potrzeby wstawania i przemieszczania się po pokoju. Takie modele oferuje m.in. sklep internetowy z meblami.

Jeżeli jednak do pracy wykorzystujemy głównie komputer lub też lubimy meble o minimalistycznym designie, z łatwością znajdziemy odpowiadające naszym potrzebom biurka bez dodatkowych szafek, wnęk, czy szuflad.

Biurka z górnymi półkami

A może nie interesują nas klasyczne, sztampowe rozwiązania? Jeżeli tak, doskonałym wyborem będzie w takiej sytuacji biurko OLSEN B 85. To przykład biurka, w którym półki nie znajdują się pod blatem, a nad nim. Oryginalnie, ciekawie prezentujący się mebel pozwala na zagospodarowanie tej przestrzeni zarówno dokumentami, książkami, jak i kwiatami oraz innego rodzaju ozdobami. Z pewnością nada więc naszemu wnętrzu charakteru!

Biurka z regulowaną wysokością

Czym jeszcze zaskoczą nas współczesne biurka? Jedną  z wyjątkowych właściwości jest możliwość regulacji ich wysokości – nie tylko w sposób ręczny, ale także elektryczny! Tego typu modele są rekomendowane w pokojach dziecięcych, ponieważ uchroni to rodziców przed koniecznością szybkiej wymiany biurka w momencie, w którym maluch urośnie. Zamiast kupować nowy model, po prostu wyregulujemy jego wysokość. Biurka z regulowaną wysokością są również dedykowane branżom o większych wymaganiach, np. architektom. Będą ponadto wygodne dla wszystkich osób, które spędzają wiele godzin przed ekranem monitora. Niektóre z dostępnych modeli potrafią zamienić się z biurka do pracy w trybie siedzącym na biurko do pracy w trybie stojącym.

Biurka z regulowanym kątem nachylenia blatu

Są i biurka, w których możemy zmienić kąt nachylenia blatu lub jego jednej, wydzielonej części. Taka funkcjonalność również ma na celu zwiększenie komfortu pracy. Będzie przydatna i wygodna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ustawienie blatu pod określonym kątem sprzyja przede wszystkim malowaniu, szkicowaniu oraz tworzeniu projektów. Po raz kolejny docenią ją więc dzieci oraz określone grupy zawodowe – m.in. plastycy, architekci, czy projektanci wnętrz. Regulowany blat może ponadto ułatwić czytanie oraz przeprowadzanie obliczeń.