Salon – butelkowa zieleń w przestrzeni dziennej

Butelkowa zieleń to jedna z najbardziej wdzięcznych, eleganckich barw w wystroju wnętrz. Mimo tego, że jest to kolor ciemny i zimny, a przy tym nienależący do klasyki, nie sprawia większych trudności aranżacyjnych. Jest wręcz przeciwnie! A jednym z miejsc, w którym ciemna zieleń może ukazać swoje wszystkie walory, jest właśnie pokój dzienny. Jak może zatem wyglądać salon w kolorze butelkowej zieleni?

Butelkowa zieleń – jak wpłynie na wystrój salonu?

Ciemna zieleń to jedna z tych barw, która może trafić w gusta niemalże każdej osoby. Jest przepełniona elegancją, luksusem i szlachetnością, dlatego pokój dzienny z jej dodatkami stanie się przestrzenią o właśnie takim charakterze! Na butelkową zieleń warto zdecydować się więc przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zaaranżować nasz salon ze smakiem i klasą, jednocześnie nie rezygnując z jego świeżości i funkcjonalności. Wystarczą jedynie pojedyncze akcenty tego koloru w naszym pokoju dziennym, aby nadać mu dystyngowanego charakteru. Ciemna zieleń wpływa pozytywnie nie tylko na wystrój wnętrz, ale i samopoczucie przebywających w nim osób. Z jednej strony jest to barwa uwielbiana przez osoby o spokojnym, łagodnym usposobieniu. Z drugiej natomiast cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób bardziej temperamentnych, lubiących odważne aranżacje.

Jak wprowadzić butelkową zieleń do salonu?

Kanapa w butelkowej zieleni. Butelkowa zieleń w salonie to nie tylko ściany! Dzisiaj możemy wprowadzić ją do tego pokoju na o wiele więcej sposobów. Dzięki temu każdy może wykorzystać ciemną zieleń w takim stylu i w takim zakresie, jakie najbardziej odpowiadają jego gustom.

Pierwszą z możliwości jest salon z kanapą butelkowa zieleń. Meble wypoczynkowe w tym wybarwieniu są od pewnego czasu prawdziwymi bestsellerami. Ciemnozielona sofa na tle jasnych ścian stworzy doskonałe efekty!

Inne rozwiązanie to meble do salonu w butelkowej zieleni. O ile w kuchni są one o wiele bardziej popularne, o tyle w salonie należą raczej do rzadkości. Znajdziemy takie w kolekcji EVORA, dostępnej w sklepie internetowym z meblami.

Kolejna z możliwości to salon z dodatkami butelkowa zieleń. Wyrazistymi dekoracjami w ciemnej zieleni będą w pierwszej kolejności tekstylia. Dywany, zasłony, poduszki, koce. Ozdoby w tym kolorze to ponadto obrazy, plakaty i fototapety na ścianę z motywami egzotycznymi, roślinnymi, a także lampy, wazony, donice.

Meble EVORA.

Do jakich stylów pasuje butelkowa zieleń i z czym ją łączyć?

Tak naprawdę do praktycznie wszystkich! Jeżeli więc do tej pory byliście przekonani, że jest to kolor bardzo trudny w aranżacji, za chwilę całkowicie zmienicie swoje nastawienie. Butelkowa zieleń wygląda doskonale przede wszystkim we wnętrzach glamour oraz w stylu modern classic. Jest również często używana w stylistyce vintage, boho oraz nawiązującej do natury. Z jej akcentami spotkamy się ponadto w przestrzeniach nowoczesnych, wnętrzach industrialnych i skandynawskich.

Z czym w takim razie możemy łączyć butelkową zieleń w pokoju dziennym, aby uzyskać pożądane efekty?

Elegancki salon z akcentami zieleni.

  • Salon – butelkowa zieleń i złoto

To pierwsze, najsłynniejsze połączenie butelkowej zieleni. Ciemna zieleń ze złotem, mosiądzem lub miedzią potęguje swój elegancki luksusowy charakter. Takie zestawienie będzie wyglądać doskonale przede wszystkim w salonie w stylu modern classic i glamour.

  • Salon – butelkowa zieleń i szary

Butelkowa zieleń z szarością to duet, który sprawdzi się w minimalistycznych przestrzeniach nowoczesnych i skandynawskich. Przełamanie szarości właśnie ciemną zielenią nada naszemu pokojowi świeżości i nuty elegancji.

  • Salon – butelkowa zieleń i biel

Ciemna zieleń w towarzystwie bieli może pojawić się w przeróżnych aranżacjach. Biel to barwa uniwersalna i ponadczasowa. Ma również zdolność do optycznego powiększania przestrzeni, dlatego pomoże nam w aranżacji niewielkiego salonu, w którym zdecydowaliśmy się także na butelkową zieleń.

  • Salon – butelkowa zieleń i beż

Jedną z barw, która doskonale wygląda obok ciemnej zieleni, jest także beż. Dzięki niemu nasza aranżacja nabierze przytulności, ciepła i łagodności. Butelkowa zieleń i beż to idealne połączenie do salonu skandynawskiego, nowoczesnego, czy boho.

  • Salon – butelkowa zieleń i pastele

Butelkową zieleń możemy łączyć ponadto z kolorami! Doskonale nadają się do tego zadania pastele, w szczególności pudrowy róż. Delikatny róż i lila w towarzystwie butelkowej zieleni i dodatkowo złota pozwolą nam stworzyć luksusowy salon w stylistyce glamour!

  • Salon – butelkowa zieleń i drewno

Pokój w stylu vintage z ciemnozieloną sofą. Butelkowa zieleń wygląda wspaniale z jasnym drewnem. Zarówno tym o cieplejszym, jak i chłodniejszym wybarwieniu. Mogą być to drewniane meble, podłoga w jodełkę, czy też wykonane z tego surowca dodatki. Drewno ociepli nasz wystrój i pozwoli w jeszcze większym stopniu poczuć w pokoju dziennym bliskość natury!

To jednak nie wszystkie kolory, które będą pasować do butelkowej zieleni! Barwę tę możemy łączyć ponadto z akcentami czerni, granatu, żółci, czy odcieni musztardowych!